Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Na pláži nalezeny ostatky záhadného zvířete

Margaret a Nick Flippence z Aberdeenu ve Velké Británii při venčení svých psů učinili nezvyklý objev. Během procházky po pláži v lokalitě Bridge of Don objevili více než 9 m velké rozkládající se ostatky neznámého tvora.

Pan Flippence (59 let), který bydlí poblíž k tomu později řekl: „Byli jsme ohromeni. Napadlo mě jen – ach můj Bože, co to může být? Nepřipomínalo to nic, co bych kdy viděl, zdálo se mi to jako něco zapomenutého z hlubin času, snad až odněkud z prehistorie.“ Na písku pláže leželo více než 9 m dlouhé tělo neidentifikovaného zvířete s rozpoznatelnou hlavou, ocasem a zuby. Odborníci nyní zkoumají možnost, že by se snad mohlo jednat pozůstatky velryby.

Mluvčí londýnského Muzea přírodní historie k tomu řekl: „Mluvili jsme s jedním z našich expertů přes savce, a ten předpokládá, že by se pravděpodobně mohlo jednat o nadměrně vyvinutého jedince druhu Kulohlavce černého (Globicephala melas). Nestává se však často, aby tělo tohoto savce bylo vyplaveno břeh.“ Rob Deville, expert přes mořský život z londýnské ZOO přidává do seznamu ještě kosatku, nebo menší velrybu. Odborník přes velryby Marek Simmons dodává: „Nejspíše zemřela už před dlouhou dobou a tělo na břeh dopravil příliv a odliv.“

Až další výzkumy ukáží, zda se jedná jen o nález pro většinu lidí sice neobvyklého, ale známého tvora, nebo ukázku života z hlubin oceánu, jejichž četná tajemství zůstávají našim očím dosud skryta.

Zdroj: Daily Mail

Chovatelské potřeby a krmiva ZOO HOBBY.cz

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.