Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Poblíž Stonehenge nalezen kruh v obilí

Jakoby Stonehenge nebylo samo o sobě dost záhadné místo, čas od času se v jeho blízkém okolí také najdou kruhy v obilí. A zrovna před týdnem se stal další takový případ.

Kdo byl stavitel Stonehenge je již dlouho předmětem plamenných vědeckých debat. Nyní prastaré naleziště nabízí další hlavolam – v podobě nového obřího kruhu v obilí. Tento impozantní, asi 61 metrů velký útvar se objevil přímo na dohled od pravěké památky. A jako vždy ho provázejí dohady, kde se tam vzal.

Někdo věří v jeho umělý původ, jiný v následky působení magnetického pole Země a řada dalších vidí v existenci obrazce důkaz aktivity mimozemšťanů. Starobylé místo, všeobecně považované za nejvýznamnější prehistorickou památku v Británii se poslední dobou jeví jako přímo magnet na podobné jevy. Včerejší úkaz je totiž jen posledním ze záplavy kruhů, která postihla hrabství Wiltshire v minulých několika týdnech.

Ačkoliv nikdy nebylo vysvětleno, jak kruhy v obilí vznikají, všeobecné mínění považuje tyto útvary za podvod. Cynici prohlašují, že se jedná o dílo počítačových grafiků, kteří za pomoci dobrovolníků zhmotňují ve velkém své umělecké představy. Nicméně objektivněji založení pozorovatelé podotýkají, že v létě nejsou dostatečně dlouhé noci, aby bylo možno nepozorovaně podobná díla dokončit.

Mnoho v těchto vzorech vidí zprávy od mimozemských forem života, nebo dokonce od samotného Boha. Podle další teorie se jedná o projevy energie shromážděné v ionosféře, která svým vybitím se do tradičně křídového podkladu území vlastně vytvořila otisk dávných energetických drah pozůstávajících zde z mytické minulosti tohoto místa.

Zdroj: Daily Mail

1 Comment

  1. Ještě že nemám pole, tohle po ránu najít ve své pšenici, tak mě trefí asi. :o)

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.