Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

V centrální Africe nalezen hřbitov obrů

Nečekané výsledky přinesla antropologická expedice do hlubin rwandského pralesa u města Kigali. Průzkumníci nalezli ostatky bytostí, které by si velikostí nezadaly s tvory z Cameronova hollywoodského trháku Avatar. Vedoucí výzkumné skupiny věří, že se může jednat o pozůstatky návštěvníků z jiné planety, kteří zemřeli v důsledku katastrofy.

Podle vědců žily tyto bytosti nejméně před 500 lety. Hypotéza, že se jedná o pozůstatky lidského osídlení, vzala rychle za své, protože divoká oblast rwandského pralesa je jednou z posledních, kde by lidé chtěli dlouhodobě pobývat. V celkem 40 hromadných hrobech bylo nalezeno přibližně 200 koster, všechny perfektně zachovalé. Jejich majitelé byli vskutku vysocí – přibližně 7 metrů! Stejně tak nepřirozeně velké měli i hlavy, kterým však chyběla ústa, nos a oči.

Antropologové se domnívají, že neznámé bytosti se mohly stát obětí divoké zvěře, případně jejich imunitnímu systému neznámého zemského viru. Řešení záhady nepomáhá, že kromě hrobů nebyly nalezeny žádné další známky činnosti těchto tvorů.

Nejedná se přitom o první nález svého druhu. V létě roku 1937 skupina čínských vědců pod vedením profesora Chi Putei prozkoumávala hlubiny jeskyní v hoře Bayan Kara Ula. Uvnitř našli kostry s v porovnání se zbytkem těla nadměrně velkými hlavami. Nedaleko se také nacházelo 176 kamenných desek s dírou uprostřed, ze které vycházela spirála sloužící jako linka pro znaky jakéhosi neznámého písma. Stěny jeskyně pokrývaly obrazy vycházejícího slunce, měsíce, hvězd a malých předmětů, které se v těchto vyobrazeních přibližovaly k horám a zemskému povrchu.

Odborníci na dešifrování starověkých písemných záznamů se dohadovali o systému písma z Bayan Kara Ula po dvě desetiletí. K úspěchu se propracoval až profesor pekingské univerzity Zum Umniu, když rozluštil několik prvních nápisů. Dle výkladu jeho postupem rozluštěného písma jeskynní kronika vypráví o neznámých létajících objektech, které před 12 tisíci lety havarovaly v tomto pohoří. S tím může souviset i v kronikách zachovaná zmínka o národu, který kdysi žil v horských jeskynních Bayran-Kra-Ula.

Jiné záhadné pozůstatky byly nalezeny tureckými jeskyňáři. Mumie odhadem z doby ledové spočívala v sarkofágu z krystalického materiálu. Výška humanoida mužského pohlaví nepřesahovala 120 cm, jeho kůže měla světle zelenou barvu a tento tvor měl nadměrně velikou hlavu. Podle vědců i přes neobvyklý vzhled stvoření vypadalo více jako člověk než zvíře. Jeho nos, rty, uši, ruce, nohy a nehty byly velmi podobné lidským. Avšak jeho oči byly značné odlišné, třikrát větší než u člověka, bezbarvé a vypadaly spíše jako oči plaza.

Není to tak dávno, co byla v jedné z egyptských hrobek nalezena mumie 250 cm velikého tvora. Ten neměl nos a uši a ve velmi širokých ústech chyběl jazyk. Dle archeologa Gastona de Villarse se stáří mumie odhaduje zhruba na 4 tisíce let. Byla pohřbena jako egyptský šlechtic – pečlivě mumifikovaná a obklopena sloužícími, jídlem a uměleckými předměty určenými pro posmrtný život. Zjistilo se nicméně, že ne všechny předměty v okolí mumie patří do egyptské kultury. Například se mezi nimi našel disk z leštěného kovu pokrytý podivnými znaky, kostým z kovu se zbytky obuvi, jejíž materiál nápadně připomínal plast a mnoho kamenných desek pokrytých obrazy hvězd, planet a podivných strojů. Svatyně, kde podivná mumie odpočívala rovněž nevypadala zrovna obvykle. Hrobka byla postavena z v této době neznámého materiálu. Základy objektu stavitelé doslova vytesali do skály a to tak hladce, že vypadaly jako z leštěného mramoru. Práce svou precizností připomínala opracování laserem. Některé další kameny v místnosti byly zase natavené na povrchu. Na stěnách hrobky se nacházely olověné ozdoby.

Majoritní část vědců se domnívá, že tito humanoidi, „obři“ a „trpaslíci“, jsou pozůstatky bočních větví hlavního proudu vývoje člověka, které kdysi na Zemi žily, ale z nějakého důvodu zanikly.

Zdroj: Pravda.ru

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.