Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Detektor duchů pro mobilní telefony

Společnost Krugism.com nabízí na svých stránkách uživatelům mobilních telefonů se systémem Android speciální software, který by měl dokázat detekovat nadpřirozené entity ve vaší blízkosti.

Dle vysvětlení společnosti její produkt využívá tzv. elektronického kompasu, zabudovaného v telefonech obsahujících navigaci. Software Entity Sensor Pro dovede tento kompas upravit na detektor elektromagnetického pole (EMF, Electromagnetic field) provázejícího většinu nadpřirozených jevů.

vrak lodi

Aplikace pro mobilní telefony by měla dokázat odhalit přítomnost duchů, zdroj: FreeDigitalPhotos.net

Dle vyjádření tvůrců jejich utilita pracuje na stejném principu jako profesionální EMF detektory používané například v TV pořadech věnovaných paranormálním jevům. K dostání jsou dvě verze, standardní za 4,99 dolarů nabízející detekci duchů a „Pro“ za 9,99 dolarů, která k funkcionalitám přidává také záznam naměřených údajů, možnost přehrávání zachyceného EVP (Electronic Voice Phenomena), grafy, snadné přesouvání souborů s daty do PC nebo na Facebook a možnost přidávání dalších modulů. Softwarový EMP detektor lze podle tvrzení společnosti využít i jako levné řešení pro nalezení „obyčejného“ elektromagnetického pole ve vašem domě, které může škodit zdraví.

Ještě než ve svém mobilu vstoupíte na Android Market, kde se dá aplikace zakoupit, zvažte prosím fakt, že tzv. elektronický kompas, který tento software údajně využívá pro detekci elektromagnetického pole je ve skutečnosti pouze aplikace zpracovávající data přicházející ze satelitů umístěných ve výšce 20 200 km nad zemí.

Fotografie: FreeDigitalPhotos.net

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.