Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Fotografie Bílé paní z Worsteadského kostela

Petr a Diana Berthelotovi byli se svým 12 letým synem roku 1975 na dovolené ve Worsteadu v severním Norfolku, Velké Británii. Navštívili i místní kostel a protože se Diana necítila příliš dobře, sedla si raději na jednu z laviček. V tu chvíli jí Petr vyfotil. Nikde v okolí své ženy neviděl nikoho, kromě Diany. Proto byl značně překvapený, když o několik měsíců později nechal vyvolat fotografie a právě na této spatřil kohosi dalšího.

Postava vypadala, jako kdyby měla šaty bílé barvy staromódního střihu a čepec. Když se příští léto manželé vrátili do Worsteadu, neopomenuli ukázat fotografii tamějšímu vikářovi. Ten jim prozradil legendu o „Bílé paní“, která se prý zjevuje pokaždé, když je někdo nemocný, nebo se cítí špatně. Vskutku, když rodina před rokem navštívila kostel, Diana brala na příkaz lékaře antibiotika.

Slavná fotografie Bílé paní z Worsteadského kostela

Slavná fotografie Bílé paní z Worsteadského kostela

Zprávy o tomto duchovi prý sahají přes sto let do minulosti. Podle jedné z pověstí, na Štědrý den roku 1830 se poprvé jeden muž pochlubil svým setkáním s Bílou paní. Tvrdil, že poté vylezl na vrchol zvonice, a protože si myslel, že sní, políbil ji. Za krátký čas tento muž zmizel a jeho přátelé ho začali hledat. Našli ho ve zvonici kostela, kde se k smrti vyděšený choulil v koutě a jen opakoval: „Viděl jsem jí…, viděl jsem jí…“. Hned na to zemřel.

Paní Berthelotová později tvrdívala, že cítí zvláštní brnění, vždy když se podívá na fotku, ale tento pocit s časem slábne.

Pokud by někdo čekal, že Worsteadský kostel na zjevování Bílé paní vydělal vyšší návštěvností, pletl by se. Bílá paní se dnes musí zjevovat především pijákům, kteří přecenili svou míru. Kostel totiž přešel z církevních do světských rukou, prošel rekonstrukcí a stala se z něj pravá anglická hospoda.

Zdroj: About.com

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.