Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Záhadné jizvy na Obamově hlavě

Už od počátku provází 44. prezidenta USA mnoho nesrovnalostí a záhad. Amerikou se šíří dohady, zda je Barack Obama vůbec Američan,  jestli není stále muslimem, nebo jestli vůbec existuje – na univerzitě v Columbii, kde měl údajně studovat, si ho totiž nikdo nepamatuje.

Nyní  vlny Internetu rozčeřila další otázka – neprodělal POTUS operaci mozku?

Obama a George Lopez
Prezident Obama a první dáma při setkání se známým latinoamerickým komikem Georgem Lopezem.

Internetové blogy, konspirační teoretici a diskusní fóra přímo přetékají fámami o původu těchto jizev. Na různých fotografiích Obama vypadá, jako by měl dlouhou jizvu, která se táhne od horního konce pravého ucha až k vrcholku hlavy. A někteří konspirační teoretici tvrdí, že přesně takové jizvy můžete vidět u osob, které nedávno prodělaly operaci mozku.

Avšak bez příslušných zdravotních záznamů Baracka Obamy je nemožné zjistit opravdový původ této zvláštnosti, podobně jako v případě Obamových studií v Columbii nebo jeho původu.

Obamova jizva z jiného úhlu, standartní fotografie

Ben Hart, autor blogu Escape The Tyranny, k tomu tvrdí: „Obama skoro končí své první funkční období a my stále víme zoufale málo z jeho života. Co mohlo vytvořit takovou jizvu? Zcela jistě se jednalo o cosi vážného, snad operaci mozku? Měl tento zásah vliv na jeho (Obamovo) myšlení?“ spekuluje Hart. „Nikdo nemá právo vidět na vlastní oči Obamův rodný list, tento muž představuje sám o sobě jednu velkou záhadu.  A spekulace ohledně jizvy na jeho hlavě tomu všemu jen přidávají.“ pokračuje Hart.

Obamova jizva na hlavě z jiného úhlu

Hart rovněž tvrdí, že operace by mohla vysvětlit, proč Obamu trápí problémy hovořit bez naslouchátka a rovněž zveřejnil video, kde prezident zápasí se slovosledem, opakuje se a nakonec uprostřed věty zcela ztratí nit.

Spekulace o různých aspektech Obamova života dostaly spád s objevením pochybností o jeho původu. Mnozí věří, že se narodil v Keni a nikoliv na Havaji, jak prezidentův tým tvrdí. Jak se ukázalo, byly vynaloženy miliony dolarů, aby se k rodným údajům Obamy prakticky nikdo nedostal  a to včetně havajského guvernéra.

K tomu se nyní přidává fakt, že byly znepřístupněny i politikovy lékařské záznamy. Mluvčí Bílého domu řekl, že není ochoten se k těmto otázkám vyjadřovat a považuje je za „směšné“. Bezpočet neurochirurgů se odmítlo vyslovit k tématu, zda jsou Obamovy jizvy pozůstatky po mozkové operaci, nebo nikoliv.

Jako další vysvětlení se nabízí následek práce nešikovné kadeřnice, nebo vrozená deformace lebky. Bez příslušných lékařských záznamů se však veřejnost těžko dozví vyřešení této hádanky, stejně jako například v případě Obamova rodného listu.Obamova jizva na hlavě z dalšího úhlu.

Pokud vás tato teorie zaujala, nelze než doporučit již klasický thriller Manchurianský kandidát, kde si korporace vytvoří a „naprogramuje“ vlastního kandidáta na prezidenta, kterého pak svojí mocí dostane do Bílého domu. „Manchurianský kandidát“ zní i jedna z přezdívek, kterou udělili konspirační teoretici současné hlavě nejmocnější země světa.

Zdroj: Daily Mail

Comments are closed.