Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Záhadné telefonní hovory II

Telefonát od dědečka

Někdy v roce 1999 nám nefungoval telefon. Zatímco byla moje matka v práci, já spala a najednou mě telefon probudil svým zvoněním. Zvednula jsem ho, ale ve sluchátku bylo ticho. Až po chvíli člověk na druhé straně něco řekl, ale já mu vůbec nerozuměla. „Co?“, vypadlo ze mě jen a ten muž se zopakoval – „Je tam holičství?“. „Ne“, odpověděla jsem a zavěsila, protože ten na druhé straně nic dalšího nepovídal.

Ale brzy mi začalo docházet, že osoba na druhé straně měla přesně stejný hlas jako můj dědeček. Jediný problém byl v tom, že děda zemřel už před čtyřmi lety. Telefon v době volání dokonce ani nefungoval, stále se v něm neozýval oznamovací tón. Dodnes věřím tomu, že ten hovor byl od mého dědečka. Judy W.

Zprávy z druhého břehu

Moje sestra má někdy velmi zajímavé příhody s telefonem a záznamníkem. Z obou těchto jejích zařízení jsem slyšela zprávy z druhé strany. Něco se s ní snaží pomocí těchto elektronických cest komunikovat. Rádi bychom ale věděli, jak si zařídit lepší kvalitu přenosu. Zprávám lze mnohdy těžko rozumět, jen některá slova jsou jasně rozpoznatelná, každopádně se nejedná o zvuk vycházející z lidských hlasivek, tím jsme si jisti. Nevíme, na koho se kvůli těmto jevům obrátit. Rádi bychom zavolali Krotitele duchů, nebo tak někoho. Kamarád mojí sestry nedávno zemřel, mohl by to být on. Třeba potřebuje pomoci. Dnešní zpráva, z toho co dokážeme rozeznat říkala „Volám z posmrtného života, poslouchejte.“ Patrice T.

Výroční zavolání

Jednou takhle v neděli ráno se mi podařilo znovu usnout, když mě probudilo zvonění. Snažila jsem se probudit natolik, abych byla s to odpovědět a najednou mi to došlo – byl to můj otec! Byla jsem ohromena, míval stejně hluboký hlas, jako James Earl Jones a tak nebylo pochyb, o koho se jedná. Zeptal se mě, jak to zvládám. Já totiž absolvovala o několik týdnů dříve těžkou operaci. Dál se mě zeptal, jestli už jsem slyšela o smrti nějakých dvou lidí. Odpověděla jsem mu, že ne. Řekl, že mi bude lépe, že mě má rád a už musí jít, pak zavěsil. Okamžitě jsem vytočila číslo svého bratra, abych mu řekla, co se stalo. Můj otec mi zavolal 13. září, v den druhého výročí jeho smrti. Michelle

Předchozí díl: Záhadné telefonní hovory
Zdroj: About.com, Paranormal Phenomena

1 Comment

  1. I learned a lot from this post, much appreciated! 🙂

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.