Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Záhadné telefonní hovory

Mohlo by se zdát, že telefony nejsou nic víc, než kousky plastu, spojů a elektronických součástek. Někdy však dokážou překvapit, například když nám spojí hovor do nicoty, jiných světů, nebo s dávno zesnulými známými.

Telefony se dnes staly nepostradatelnou součástí našich životů. Spojují nás s ostatními prakticky kdykoliv a kdekoliv potřebujeme. Miliony hlasových a datových spojení se každý den rychlostí světla šíří spoji pod hladinami oceánů nebo ve vesmíru vysoko nad našimi hlavami. Je ale možné, aby přístroje, považované za něco již zcela všedního, se na sebe někdy rozhodly upozornit nějakým těžko uvěřitelným kouskem, nad kterým zůstane „rozum stát“?

Představme si skutečné příběhy lidí, kteří zažili nevysvětlitelné, záhadné a někdy i vyloženě strašidelné zkušenosti se svými telefony.

Hovor od ovečky Dolly

Před mnoha lety, někdy v době po své první svatbě, mě ráno asi v 4:20 někdo začal prozvánět. Můj starší bratr mi k mému překvapení  oznámil, že se právě oženil. Nato se probudil i můj manžel a až po skončení asi dvacetiminutového rozhovoru jsme se chystali dále spát.

O týden později, na návštěvě u mé matky jsme se s bratrem a jeho ženou potkali. Samozřejmě jsem mu poděkovala za zavolání… a bratr se mi odvděčil jen udiveným pohledem doprovázeným ústy otevřenými dokořán. Vysvětlil mi, že v tu chvíli volal pouze naší matce, mě nikoliv. Zeptala jsme se matky a ta mi potvrdila, že si s ním volala. Jak vyšlo najevo, jejich hovor proběhl ve stejný čas jako ten můj domnělý – a snad na slovo stejně! Barbara

mobilní telefon
I když se telefony nezdají, dovedou vyvolat velké emoce, zdroj: FreeDigitalPhotos.net

Telefon šprýmař

Tento zvláštní případ se stal u nás doma o Vánocích. Můj manžel měl na stole vypnutý mobilní telefon. Moje kabelka visela v knihovně, kde manžel hrál s naší dcerou počítačovou hru. V kabelce byl zase můj mobil a zapnutý. V průběhu počítačové hry se z kabelky ozvalo zvonění. Manžel hovor zkusil přijmout a považoval věc za žert, protože přicházel z jeho čísla.

Myslel si, že jde o nějaký synův vtip. Šel tedy k nám do pokoje upozornit syna, ať přestane dělat hlouposti. Jenomže my dva jsme se mu jen vysmáli a nechápali, o čem mluví. Manžel zmateně odpověděl: „Tvůj telefon jen zazvonil a na displeji stálo, že hovor přišel ode mě.“

To bylo divné, protože já se synem jsme si v pokoji povídali a ani jeden z nás neodešel do místnosti, kde ležel manželův telefon. Ten ho tedy odešel zkontrolovat a opravdu byl stále vypnutý, na stejném místě. Pořád nemůžeme přijít na to, co způsobilo volání z vypnutého telefonu ve vedlejší místnosti. Docela nás to udivilo. Janine T.

Tarif Nostradamus

Moje matka mě obvykle vyzvedává z práce, protože místo jejího zaměstnání se nachází nedaleko od mého. V úterý večer během naší cesty domů jsem se jí zeptal, jak se dařilo otci na počítačovém kurzu, kterého se tou dobou vždy účastnil. Odpověděla mi, že neví, ještě s ním nemluvila a zajímalo jí, proč se ptám. „No, když jsem s ním v telefonu mluvil, zmínil se o nějakých potížích. Nemohl dokončit druhý ze tří zadaných úkolů, nefungovala mu volba ‚Uložit jako‘. Myslím, že se mu nakonec vše podařilo dodělat“, odpověděl jsem.

„Aha dobře“, odvětila máti. Můj hovor s matkou mi pak v noci otec připomněl. Zaklepal na dveře a řekl: „Mluvil jsem s maminkou o vašem rozhovoru, který se týkal mého dnešního počítačového kurzu. Odkud jsi věděl, že mi dělal problémy zadaný úkol?“ Zmateně jsem odpověděl, že mi to řekl do telefonu.

„Ne neřekl, neexistuje žádný způsob, jak byste tohle mohli vědět. Jdu přímo z toho kurzu, během kterého jsem ale nikomu nevolal. Dělalo mi problém splnit jeden úkol, kvůli mojí minulé absenci.“

Jen jsme oba seděli, dívali se na sebe a snažili se přijít na to, jak tedy mohu vědět, co se během kurzu dělo. Dal bych ruku do ohně za náš hovor i jeho téma, ale asi bych o ní přišel. Zvláštní je, že si pamatuji, co mi táta povídal, ale nemohu si vzpomenout kdy, kde a jak. Cian B.

Pokračování: Záhadné telefonní hovory II
Zdroj: About.com, Paranormal Phenomena
Fotografie: FreeDigitalPhotos.net

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.