Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Beran předpověděl vítězství Nového Zélandu v ragby

Sonny Wool, nový hrdina Nového Zélandu, úspěšně předpověděl vítězství svých krajanů v právě probíhajícím světovém šampionátu v ragby.

Začalo to chobotnicí Paulem, pokračuje beránkem Sonny Wool – novozélandským expertem na zápasy v ragby. Hlavonožec Paul získal proslulost během loňského fotbalového šampionátu v Jižní Africe, když úspěšně předpovídal výsledky utkání. Sonny následuje Paulova příkladu a předpověděl vítězství Nového Zélandu nad týmem království Tonga v úvodním zápase světovém mistrovství v ragby. Když si vybíral mezi dvěma krabicemi s potravou, zvolil tu s vlajkou později vítězného státu.

Už jako beránek podle svého majitele Dana Boyda Sonny předpovídal příchod deště. Nyní chovatel doufá, že 3 roky starý beran v sobě objeví schopnosti svého předchůdce s chapadly. „Bylo by skvělé, mít takovou ikonu, která by propagovala Nový Zéland“, myslí si Boyd. „Je (Sonny) to jen beran, jeden z 40 milionů, ale pravděpodobně jediný v této zemi, který dokáže předpovídat budoucnost.“ dodává očekáváními naplněný majitel.

Bude po chobotnici předpovídat sportovní výsledky beran?

Bude po chobotnici předpovídat sportovní výsledky beran? foto: Dave-F, Flickr, CCBY 2.0

Boyd si je jistý, že Sonny bude schopen odolávat případnému návalu stresu a pozornosti, už jen proto, že lidskou společnost měl vždy rád. Podle chovatele byl jeho oblíbenec vždycky trochu zvláštní, což pravděpodobně pochází z doby porodu, který se neobešel bez problémů. Sonnyho sestřička Maggie kvůli tomu skončila slepá a on zase trochu společensky nešikovný. Má pár zálib, první jsou noční světla a druhá velká láska k ragbyovým míčům. Z této záliby prý pochází i jeho jméno, Sonny Wool.

V předpovídání výsledků zápasů v šampionátu bude Sonny i nadále pokračovat.

Zdroj: The Telegraph

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.