Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Skotská policie zveřejnila své záznamy z vyšetřování záhadných jevů

Policie ve skotském Tayside zveřejnila záhadné případy, které vyšetřovala v minulých letech.

Větší množství hlášených záhadných událostí, včetně UFO a pozorování duchů se stalo v minulosti objektem vyšetřování police v Taysideském okrsku ve Skotsku. Nyní tamní policie hlášení z těchto vyšetřování uvolnila veřejnosti.

Ačkoliv důstojníci měst Dundee, Perthshire a Angus nikdy nepřijali žádné hlášení výskytu zombies, čarodějnic nebo upírů, někteří lidé přivolávali policii k přistání „mimozemského letounu“.

under investigation

Skotská policie zveřejnila záznamy svých vyšetřování neobvyklých případů. foto: Simon Howden / FreeDigitalPhotos.net

Jeden ohlašovatel například kontaktoval nouzovou linku v lednu 2009 s tím, že ho na radnici města Dundee napadají duchové. Avšak policisté dospěli k názoru, že šlo o halucinace.

Podivné případy, řešené policejními složkami v Tayside mezi lety 2009 až 2011 našly nakonec vysvětlení, s výjimkou dvou.

Kromě již zmiňovaného napadení duchy v budově samosprávy města Dundee, zde vyšetřovatelé rovněž řešili svědeckou výpověď ohledně pozorování UFO v obci Crieff, Pertshire v únoru 2010. Vyšlo najevo, že podivná oranžová světla vznášející se na obloze nepatří k mimozemské lodi, ale způsobují je thajské lampiónky štěstí.

Hned další měsíc policie obdržela další zprávy o UFO v obci Fifa, ze kterého se po úředním vyšetřování vylíhl rozhlasový vysílač.

Oproti tomu z incidentu v Glen Lyon, Pertshiru by byli Mulder a Scully nadšeni. Dne 13. května 2009, v 23:11 hodin svědek ohlásil pozorování UFO. Podle jeho popisu se jednalo o objekt trojúhelníkového tvaru, který na obloze svítil jasným bílým světlem. Případ se dosud nepodařilo uspokojivě vysvětlit.

Téměř o rok později, 27. dubna 2010 kolem druhé hodiny ráno ohlásil občan již několikrát zmiňovaného města Dundee světla na obloze, dle jeho úsudku buď UFO, nebo východ Slunce. Policejní účast nebyla nutná, ačkoliv incident byl nakonec založen ve spisech jako „nevysvětlitelný“.

Informace o vyšetřování podivných událostí byly vydány v souvislosti s britským zákonem o svobodném přístupu k informacím. Policie dodává, že tyto zprávy „nemusí vytvářet přesný obrázek o počtu zpráv tohoto typu“, protože kvůli vyčerpávající analýze by bylo třeba projít hlášení za poslední tři roky, což by překročilo zákonný limit výdajů nutných k provedení ve výši 600 £.

Policie okrsku Tayside rovněž neposkytuje informace o tom, kolik peněz a prostředků stálo vyšetřování těchto neobvyklých případů.

Úplné hlášení policie Tayside se nachází zde: Reports of Paranormal Activity (anglicky).

Zdroj: news.stv.tv
Foto: Image: Simon Howden / FreeDigitalPhotos.net

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.