Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Spermobanka odmítá zrzavé

Největší světová spermobanka Croyos začala odmítat dárce z řad zrzavých dobrovolníků. O jejich genetický materiál byl příliš malý zájem.

Ole Schou, ředitel spermobanky Croyos prohlásil, že díky nárůstu množství darovaného materiálu v posledních letech se jeho zařízení mohlo stát mnohem náročnějším, co se kvalit dárců týče.

„Máme zde příliš mnoho rusých dárců ve vztahu k poptávce,“ řekl pro dánský deník Ekstra Bladet. „Nemyslím si, že se žena nějak často rozhodne pro zrzavého dárce, pokud tedy nemá tuto barvu vlasů i její partner, nebo netrpí vyloženě slabostí pro tento typ mužů. A žádný z těchto případů není příliš častý.“ dodal Schou.

Skupina spermií zahajuje pokus o oplodnění vajíčka

Skupina spermií zahajuje pokus o oplodnění vajíčka, foto: Image: jscreationzs / FreeDigitalPhotos.net

Podle ředitele největší světové spermobanky se jediné spolehlivé odbytiště pro dodávky od zrzavých mužů nachází v Irsku, kde se prý prodává tak rychle, jako „horké koláče“.

Objem zásob ve skladech Cryosu nyní dosáhl vrcholu úložných kapacit kolem 70 litrů a ředitel Schou přitom stále ještě disponuje pořadníkem dalších 600 k odběru připravených dárců.

Pokud jde o to, jaký druh poskytovatelů spermatu jde nyní na dračku, uvádí ředitel Schou hnědooké muže s hnědými vlasy. Po takových zaznamenala jeho firma velkou poptávku u své zákaznické základny především ve Španělsku, Itálii a Řecku.

Bussinesu pana Schou by rovněž pomohlo více zájemců o dárcovství z řad Indů. Kvůli zákazu vývozu spermatu a vajíček z Indie se takové zboží těžko shání a tím pak velmi trpí Indové žijící ve světě.

Cryos platí dárci až 500 USD (9 150 Kč) za jednu dávku a zásobuje svým vysoce kvalitním spermatem více než 65 zemí po celém světě.

Zdroj: telegraph.co.uk

Foto: jscreationzs / FreeDigitalPhotos.net

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.