Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Tajemné zvíře, které by nemělo existovat

Jestliže vám toto roztomilé zvířátko připadá poněkud udivené, máte možná pravdu. A se stejně udiveným výrazem si ho nyní prohlíží celý vědecký svět. Jedná se totiž o absolutně nový, po celou existenci lidské populace až do dnešního dne nepoznaný přírůstek do živočišné říše.

Podle tvaru čenichu by se toto zvířátko mohlo řadit k hlodavcům, avšak dlouhé tlapky, zakončené ostrými drápky a hnědooranžová srst z něj dělají unikátního člena fauny, který se nedá zařadit do žádné ze známých škatulek.

Pracovníci ZOO nedokáží toto zvíře nikam zařadit. foto: Quirky China News / Rex Features
Pracovníci ZOO nedokáží toto zvíře nikam zařadit. foto: Quirky China News / Rex Features

Ošetřovatelé v ZOO města Wenling, nacházejícím se ve východní Číně, kterým ho přinesl jakýsi venkovan, nedokáží toto zvíře nikam zařadit.

Experti v ZOO se domnívají, že by se snad mohlo jednat o nějaký zvláštní druh opice, jiní přírodovědci záhadného tvora považují za příbuzného Komby ušaté.

Možná by se mohlo jednat o příbuzného Komby ušaté foto: Quirky China News / Rex Features
Možná by se mohlo jednat o příbuzného Komby ušaté foto: Quirky China News / Rex Features

Podivné zvířátko si tak sedí ve své kleci, zírá na své ošetřovatele a doufá, že mu lidé najdou jeho místo ve světě. A ošetřovatelům v ZOO nezbývá než také sedět, zírat na svůj objev a doufat, že třeba časem doroste do něčeho určitějšího.

Ti z čtenářů, kteří mají rádi filmovou sérii „Doba ledová“ by však vědcům mohli poradit, odkud se toto zvířátko možná vzalo:

Ice Age, veverka Kryserka

Zdroj: dailymail.co.uk

Chovatelské potřeby a krmiva ZOO HOBBY.cz

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.