Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Zrcadlo, zrcadlo, řekni čí zuby jsou nejkrásnější

Magické zrcadlo deníku The New York Times bude svým majitelům kromě obvyklých zpráv z domova i ze světa podávat také informace o stavu jejich chrupu.

Informace jsou všudypřítomné – ve světě, u vás doma, kdekoliv. Brian House, futurolog společnosti R&D Lab, výzkumné laboratoři patřící společnosti The Times Co.’s Creative Technologist, demonstroval světu ideu inteligentního zrcadla, které během ranní hygieny dodává svému majiteli informace, umožňuje mu komunikovat se světem a mimochodem také kontroluje jeho zdravotní stav.


New York Times R&D Lab: Retail and the „magic mirror“ from Nieman Journalism Lab on Vimeo.

Zařízení s kódovým označením „The Magic mirror “ (v překladu „magické zrcadlo“, pravděpodobně narážka na oblíbenou pohádkovou proprietu) využívá technologii rozpoznávání pohybu Microsoft Kinect, aby dokázalo reagovat na pohyby těla, a technologii rozpoznávání hlasu pro zpracovávání vyřčených příkazů. Dále využívá vlastního uživatelského rozhraní k průběžnému zobrazování informací. Na pohled jinak obyčejné zrcadlo se tak stává interaktivním doplňkem. Zatímco si jeho majitel čistí zuby, na lesklé ploše se zobrazují nejnovější zprávy z Timesů, nebo přehrávají uveřejněná videa.

Výzkumná laboratoř rovněž předpokládá využití Magického zrcadla jako osobního organizéru, kalendáře, rozhraní k internetovému nakupování, nebo posílání zpráv – od virtuální obdoby klasických nalepovacích žlutých štítků po chatování s dalšími obyvateli domu. Škála zobrazovaných informací může být rovněž velkorysá, kromě klasických zpravodajských informací chtějí Timesy se svojí rozšiřující se paletou činností postupně nabízet i různé produkty a služby. V neposlední řadě dokáže moderní zrcadlo do určité míry kontrolovat zdravotní stav svého majitele.


New York Times R&D Lab: Health and the „magic mirror“ from Nieman Journalism Lab on Vimeo.

Toto zrcadlo budoucnosti tak představuje ideu „information shadow“ (volně přeloženo informačního pozadí), kdy nás ze všech stran obklopují personalizované informace předkládané interaktivní formou, což by nám dle futurologů mělo usnadňovat život.

Zdroj: Nieman Journalism Lab

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.