Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Duch, nebo podvod? Bezpečnostní kamera zachytila přízrak

Záznam z bezpečnostní kamery uveřejněný na serveru YouTube ukazuje ducha mladé dívky procházejícího se ve známém obchodě s mobilními telefony.

Strašidelně vyhlížející ženská postava prochází kolem dveří v zadní části obchodu, pak se zastaví, otočí hlavu a upřeně zírá přímo do objektivu kamery č. 2.

Detail záznamu ducha v prodejně mobilních telefonů

Detail záznamu ducha v prodejně mobilních telefonů, zdroj: video

Úvodní titulky ve videu tvrdí, že budova prodejny „byla postavena na místě viktoriánského sirotčince“ – podle všeho by se tedy mohlo jednat o přízrak dávno zesnulého sirotka.

Text dodává, že zjevení je autentické: „Toto je skutečný záznam, který byl prověřen experty. Nebyli schopni nabídnout žádné odpovědi.“

Andrew Dasilva, který video vystavil na YouTube popisuje: „Nemohl jsem uvěřit tomu, co vidím, vyděsilo mě to. Řekl jsem svému kolegovi, že to musíme vypustit ven, ať si lidé sami vytvoří názor. Stále nevím, co si o tom mám myslet. Je to neskutečné.“

Stejně jako o zjevení ducha by se ale mohlo jednat o virální reklamu a dílo několika vtipálků, kteří za pomocí počítače použili pár speciálních efektů. I komentáře pod videem jsou poněkud skeptické.

Zdroj: thesun.co.uk

Tagged as: , ,

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.