Z-záhady

Ze světa záhad a vědy

Nejbohatší lidé dle Forbesu: máte nějakou příhodu o setkání s nimi?

Jay Bazzinotti

Jenom jednou jsem potkal opravdového miliardáře, ale nebudu zde uvádět jeho jméno a byla to absolutní náhoda. Jednalo se o spolužáka ze základní školy jedné mé nové kamarádky. Onen miliardář ji pozval na svou párty a já s ní šel jako doprovod. Můj hlavní důvod proč jít byla vidina velkého množství jídla zdarma, což se mi tehdy zrovna hodilo. I s odstupem času to byl ale zajímavý zážitek.

Jeho dům stál přímo na vrcholku Beacon Hill v Bostonu. Každý, kdo tohle město zná, vám potvrdí, že i psí bouda postavená na nejmizernějším místě v Beacon Hill bude mít větší cenu, než kolik většina Američanů vydělá za celý život. Tenhle dům byl ale přímo na nejvyšším místě této čtvrti. Asi si dovedete představit, o jak nádhernou stavbu se jednalo, plnou úžasné výzdoby. Z neskutečně krásných balkonů jsme pozorovali západ slunce, který vykreslil město pod námi do úžasné scenérie.

Beacon Hill, Boston

Beacon Hill, Boston

 

Náš hostitel byl společenský a přátelský, obklopovali ho buď stejně bohatí přátelé, nebo už ne tak bohatí patolízalové. Byly zde ženy v drahých róbách, stejně jako v džínách. Jedna věc, na kterou si po těch letech pořád vzpomínám a nemůžu zapomenout, byl oblek pána domu. Měl na sobě modré proužkované sako, dvouřadý oblek se sněhově bílou košilí a motýlka. Většinou nevěnuji příliš mnoho pozornosti módě, avšak tento oblek mě uchvátil. Musel být z nějakého druhu ovčí vlny, avšak současně tak tenký, jako kdyby ho ušili z hedvábí. I přes jeho tenkost, stále držel tvar a perfektně svému majiteli sednul, jako kdyby byl snad jeho součástí. Jeho boty se leskly jako nové, perfektně černé, bez jediné odřeniny nebo skvrny. Nemohl jsem od toho obleku prostě odtrhnout oči. Bylo mi jasné, že kdybych vlastnil takový oblek, zničil by se mi během jednoho nošení, bez ohledu na mou opatrnost.

K mému údivu, po chvilce ke mně sám přišel mě pozdravit. Hned jsem okomentoval jeho oblek a vypadal doopravdy potěšený. „Z jednoho britského krejčovství“, pravil jen tak mimochodem. „Jentak se nezničí“ dodal a změnil téma hovoru. Nikdy v životě jsem nebyl naplněn takovou závistí, jako při pohledu na ten oblek. A ještě navíc ty manžetové knoflíčky, když dělat gesta rukou. Už jsem viděl hodně knoflíčků, levné nebo dokonce i trochu dražší, než odpad z Macy’s, nebo ještě mnohem dražší, ale žádné z nich se nemohly rovnat těmto. Byly jednoduše dokonalé. S jistotou vím, že musely stát víc, než vydělám za měsíc. Znovu už jsme spolu nehovořili. Já sám neměl tak špatný oblek – stoprocentní vlnu, dobrou košili a novou hedvábnou kravatu a stejně jsem cítil, jako kdybych na sebe před odjezdem navlékl totální hadry.

 

 

 

Beacon Hill, Boston

Beacon Hill, Boston, zdroj: Google Maps

 

Zbytek večera si pamatuji v neurčité mlze, kdy jsem se pokoušel seznámit s místními atraktvními bohatými ženami, absolutně bez úspěchu a neustále se snažil srovnávat svůj oblek, aby vypadal lépe. Cítil jsem se chudě, hloupě a nepřístojně. Došlo mi, že na toho právníka jsem měl jít studovat.

Podle všeho takhle nějak funguje kouzlo bohaství – nutí vás chtít neustále více, i když váš majetek perfektně odpovídá vašemu životnímu postavení. A v moje postavení – celkem typicky – není takové, jak bych chtěl. Je to jako Ikarus zkoušející dotknout se slunce – často se můžeme dostat už blízko, ale opravdu jen málokdy opravdu dosáhneme.

 

Zdroj: http://www.quora.com/What-is-your-story-of-meeting-any-person-in-Forbes-list-of-world-billionaires

 

Poznámka redakce: nejpravděpodobnější podezřelý pro tento příběh ze seznamu nejbohatších občanů Bostonu je forbesovský miliardář Amos Hostetter, Jr., který nejlépe odpovídá popisu v textu.

 

Dům Amose Barra Hostettera Jr.

Dům Amose Barra Hostettera Jr., zdroj Wikimedia Common, CC BY-SA 3.0

 

Tagged as: , , , ,

Leave a Response

Please note: comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.